— Proč děláme to, co děláme

Náš příběh

Dětem a sportu se věnujeme od mládí a během těch několika let jsme získali zkušenosti v různých institucích, oddílech, táborech a jiných sportovních klubech. Žili jsme také několik let v zahraničí, kde jsme měli možnost naučit se různým metodám a přístupům v práci s dětmi a celoživotně se v této oblasti vzděláváme a rozvíjíme. 

Jsme milovníci cestování, rádi objevujeme nové věci a přijímáme nové výzvy, a to nejen ty cestovatelské nebo sportovní. V neposlední řadě milujeme práci s dětmi, protože je to něco, co nám dává smysl. Rozhodli jsme se proto, že bychom rádi naše nabyté zkušenosti zúročili a šli vlastní cestou, a tak vznikl program Kids On Track.  

Jsme přesvědčeni, že jakákoliv raná specializace není pro vývoj dětí zdravá, a proto jsme postavili náš program na třech pilířích, které podle nás tvoří všestranný sportovní základ: atletika, gymnastika a míčové hry. Snažíme se tak děti nasměrovat na tu správnou cestu, aby si od malička budovaly dobré základy a braly sport jako součást každodenního života. A protože do našeho programu zahrnujeme i angličtinu, vznikl anglický název Kids On Track- děti na dráze či na správné cestě:-).


Sport je životní styl.

— Martina Saulich —

Za všesportovní základy vděčím rodičům, kteří mě odmalička vedli ke zdravému pohybu. Ze všech sportů mě však nejvíce učarovala atletika, královna sportu, které jsem se věnovala na výkonnostní úrovni bezmála 15 let. Za tu dobu jsem posbírala několik cenných kovů z Mistrovství republiky, především ve skoku dalekém a také jsem reprezentovala naši zemi na mezistátním utkání. Láska ke sportu mě přivedla také ke studiu FTVS a trénování dětí. 

Licence a zkušenosti: 

 • Absolventka FTVS UK (obor TV-francouzština)
 • 1 rok studium ve Francii na univerzitě Claud Bernard, Lyon 
 • 1 rok Comenius program, Málaga, Španělsko
 • Trenérka 1. třídy atletiky
 • Trenérka dětí a mládeže v ASK Slavia Praha
 • IAAF Kid´s athletics coach seminar, Tallin
 • UK athletics coach
 • Instruktorka v The Little gym, UK
 • Instruktorka plavání v plavecké škole Junior
 • European Youth athletics forum, Barcelona
 • Spoluzakladatelka Kids On Track 

Sport má být zábava.

— Lukáš Saulich —

Jsem sportovec tělem i duší. Tělocvikář k tomu. Při svém studiu v Dánsku jsem se naučil, že sport má být hlavně zábava a u dětí to platí dvojnásob. V této myšlence jsem se utvrdil jako dlouholetý instruktor jedinečného gymnastického programu The Little Gym nejprve v Praze a poté v Londýně. Věřím, že skloubení gymnastiky, atletiky, míčových her a zábavy je pro sportovní rozvoj dítěte nejlepší kombinace. 

Licence a zkušenosti: 

 • Absolvent fakulty TV PedF UK
 • Absolvent Gerlev PE and Sports Academy, Dánsko
 • Učitel Gymnázia Nový Porg
 • Instruktor The Little Gym, Praha
 • Instruktor The Little Gym, UK
 • Kurz lezení na lezeckých stěnách
 • Kurz diagnostiky aktuálního stavu
 • Kurz rezistenčního tréninku
 • Spoluzakladatel Kids On Track


Sport je vášeň.

— Tereza Jindrová —

Ke sportu jsem přičichla už jako malá holka ve školce, kde jsem začala dělat moderní gymnastiku a nějakých pár let jsem u ní zůstala. Později mě vítr odvál na atletický stadion, kde jsem poznala, že sport není jenom velká dřina, ale je hlavně o zábavě, přátelství, radostech i prohrách. A je jedno jestli je to na stadionu, kurtu či hoře v Alpách. Během let jsem vedla atletické skupiny, pracovala ve sportovním klubu Jedličkova ústavu a láska ke sportu a dětem mne přivedla na studium Pedf UK v Praze. Ani mateřství mě od sportu neodradilo a dodnes ho vnímám jako veliký relax. V kurzu Kids On Track se snažím dětem dopřát pocit radosti, bezpečí a hlavně pořádnou porci zábavy.

Licence a zkušenosti:

 • absolvent PedF UK (obor I.st.ZŠ)
 • Instruktor lyžování
 • Instruktor Strolleringu
 • Kurz Základy lezení na lezeckých stěnách
 • Zdravotnický kurz
 • Trenérka dětí v ASK Slavia Praha
 • Pomocná trenérka SC JÚ Praha 


— Filip Lazar —

Od mala jsem miloval sport a vždycky jsem se mu aktivně věnoval. Sportů mám rád hodně, věnuji se ale především atletice, se kterou jsem začal již před více jak 13 lety. Za tuto dobu jsem v ní nasbíral mnoho užitečných zkušeností, které chci nadále rozvíjet, a především předávat dalším. Kromě atletiky jsem se také věnoval fotbalu, badmintonu a v současné době i thai boxu. Mám zkušenost i s tréninkem dětí, kterému jsem se věnoval jako pomocný trenér na Atletice Hostivař. Myslím si, že mám spoustu sportovních zkušeností, které mohu dětem na našich tréninkách předávat a že si je můžeme díky tomu také náležitě užít.


— Zdeněk Mašín —

Ve svém profesním životě se věnuji vědě, ale svůj volný čas rád trávím aktivně. Provozuji sport na amatérské úrovni a v poslední době jsem propadl zejména bootcampu. Dříve jsem hrával také hokej a provozoval další kolektivní sporty. Práce s dětmi mě velmi baví a je to pro mě svým způsobem také relax od mé práce. Snažím se dětem přiblížit sport zejména jako zábavnou a ne výkonnostní aktivitu, kterou si budou chtít užívat celý život.

Sport je můj život.

— Adam Doleček —

Studuji na Fakultě tělesné výchovy a sportu na UK kde se snažím prohloubit své pedagogické znalosti a zkušenosti, avšak v rovině sportu ani práce s dětmi nejsem nováček. Sportu se věnuji celý svůj život, kde jsem od mala prošel skrz míčové hry, plavání, rugby až jsem se nakonec našel v kalisthenice (posilování s vlastní vahou), které se věnuji dodnes. S dětmi jsem pracoval několik sezón na letních i zimních dětských táborech s firmou D-fit JIDÁŠ, kde jsem původně působil jako praktikant a následně jako vedoucí. Ze všech těchto důvodů je mi práce s dětmi blízká a proto doufám, že si společné hodiny užijeme a také se společně něco naučíme. 


— Petr Škoda —

Jmenuji se Petr, je mi 23 let a studuji Vysokou školu ekonomickou v Praze. Mou největší vášní byl odjakživa sport. Sportuji od mala, začal jsem s fotbalem, následně jsem si vyzkoušel stolní tenis, basket, trochu přičichl k atletice, ale nakonec jsem skončil u florbalu, který dělám dodnes. Hraji 3. nejvyšší českou ligu a stále mě sport naplňuje, pomáhá mi vyčistit si hlavu a odreagovat se. V klubu jsem si vyzkoušel trénování malých dětí skrz různé turnaje a tréninky. Baví mě to a mám radost když vidím že má práce má smysl a baví to i mé svěřence. Mám zkušenost s mnoha sporty a rád tyto zkušeností předám našim malým nadějím. Mrzí mě, že se v této době děti už tolik nehýbou, protože přichází o skvělé momenty, kterých já mám za svojí dosavadní kariéru nespočet a dodnes na ně rád vzpomínám.


— Aneta Hofmanová —

Jmenuji se Aneta Hofmanová, studuju marketingovou komunikaci a PR na Karlově Univerzitě a ve volném čase nejraději sportuji a trávím čas se svým psem. Sportu se věnuji od malička, konkrétně atletice, kterou jsem dělala několik let velmi intenzivně. Miluju psy a jídlo. S dětmi pracuji velmi ráda. Již při studiích na gymplu jsem dělala doučování a přípravu na příjímací zkoušky pro děti. Jsem nejstarší z pěti sourozenců a jen tak mě něco nepřekvapí.  


— Klára Kotová—

Sport je moje vášeň od malička. Tatínek mě jako malou bral na fotbal, který sám trénoval a ve sportu mě velice podporoval. V dětských letech jsem se věnovala atletice a basketbalu, dnes nejvíce času věnuji fitness a běhu delších tratí. Pravidelně se účastním půlmaratonů a aktuálně studuji 3. ročník oboru Trenér na FTVS na Karlově Univerzitě v Praze.Pohyb obecně miluji stejně jako čas strávený s dětmi a to hlavně díky jejich bezprostřednosti. Věřím, že hodiny si společně užijeme.